مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری امسال را بیش از 13 هزار نفر اعلام کرد و گفت: مهلت انتخاب رشته برای مرحله تکمیل ظرفیت کنکور از شنبه، چهارم آذرماه 96 آغاز می شود.

حسین توکلی روز سه شنبه افزود: اطلاعیه سازمان سنجش و آموزش کشور برای پذیرش دانشجو در ظرفیت رشته های جدید و تکمیل ظرفیت برخی از رشته های دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت های مازاد در کنکور 96 به همراه جداول رشته های تحصیلی این دوره ها از بعد از ظهر امروز سه شنبه 30 آبان ماه بر روی سایت سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org منتشر می شود.

وی افزود: داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال 96 که علاقه مند به تحصیل در این رشته های تحصیلی هستند، می توانند برای کسب اطلاع از عنوان رشته ها و دانشگاه های پذیرنده دانشجو در این مرحله به اطلاعیه سازمان سنجش و جدول رشته های مذکور مراجعه کنند.

توکلی خاطرنشان کرد: داوطلبان می توانند از روز شنبه، چهارم آذر تا شنبه 11 آذر با مراجعه به سایت سازمان سنجش، این کدرشته ها را ثبت کنند.

وی گفت: در مرحله تکمیل ظرفیت دوره های روزانه، نوبت دوم (شبانه)، مجازی، پردیس های دانشگاه های فرهنگیان و پردیس خودگردان و ظرفیت های مازاد در کنکور 96 تعداد 13 هزار و 707 برای 1359 کدرشته محل پذیرفته می شوند.

مشاور عالی سازمان سنجش گفت: بر اساس درخواست برخی از دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی پذیرش در برخی از کدرشته های تحصیلی صرفا بر اساس سوابق تحصیلی صورت می گیرد، به جز دانشگاه پیام نور و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی که پیش از این تکمیل ظرفیت برگزار کرده اند.

توکلی گفت: به همین منظور داوطلبانی که علاقه مند به شرکت در این قبیل رشته های تحصیلی هستند اعم از اینکه در آزمون سراسری شرکت کرده یا نکرده اند، می توانند با مراجعه به دفترچه راهنمای این گونه رشته ها که به صورت جداگانه در سایت سازمان سنجش منتشر می شود، نسبت به ثبت نام در این کد رشته ها اقدام کنند.

منبع :